KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409418
nr 1440 9418
Ulf Lundkvist
(f. 1952), Sverige
Oljemålning, "Krukväxt". Signerad, daterad 1991. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
Ulf Lundkvist, svensk serieskapare, målare och illustratör född 1952 i Norrköping.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:13:40
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Ulf Lundkvist
Läs mer om Ulf Lundkvist